» » » Największy napad jaki dotychczas wykryto?
Największy napad jaki dotychczas wykryto?
0

Największy napad jaki dotychczas wykryto?

Cała procedura prawdopodobnie rozpoczęła się na Ukrainie.
To prawdopodobnie największy napad na bank w historii. Hakerzy zainfekowali miliony komputerów gdzie padły setki milionów dolarów z ponad 100 banków w 30 krajach.


Rok temu specjaliści od cyberprzestępczości zostali wezwani do zbadania sprawy wykradania pieniędzy z bankomatu w Kijowie. Co jakiś czas w równych odstępach czasu znikały z kont pieniądze. Sposób jakim posługiwali się hakerzy był skuteczny gdyż nikt nie wkładał karty do bankomatu a pieniądze pobierali wtedy, gdy przypadkowy klient wypłacający gotówkę pobierał pieniądze z bankomatu.

Po wnikliwych oględzinach i zbadaniu sprawy okazało się że komputery pracowników banku zostały zainfekowane wirusem. Z nieoficjalnych informacji wiadomo że komputery zostały zainfekowane za pomocą e-maila którego pracownik księgowości pobrał. Cała kradzież trwała miesiącami i nie wiadomo tak na prawdę ile mogli skraść ale mówi się że około 300mln dolarów. Sprytny sposób wcielenia się hakerów jako pracowników banku pozwolił na wykradanie pieniędzy na dużą skalę. Uznaje się że może być to jedna z największych akcji przeprowadzonych przez złodziejów.

Taktykę jaką wykorzystali tutaj hakerzy jest jedną z metod trudnych do wykrycia. Do dzisiejszego dnia nie ujawniono poszkodowanych banków ale można mówić że są to banki Rosyjskie. O sprawie zostali poinformowani odpowiednie służy walczące z cyberprzestępczością.

źródło: grafika - google.pl
  • Dislike
  • +1
  • Like
Podobne wiadomości:
+1
Autor: anonim Dodano: 15-02-2015, 23:00 Wyświetleń: 617    
[/category]
Administracja serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialnoœści za treœści zamieszczane przez użytkowników. Jeżeli zauważyłeœś jakąkolwiek treśœć, która jest niezgodna z polskim prawem proszę raportować. DMCA Policy (abuse) / contact: klubowamuzyka.eu@gmail.com / Regulamin