» »
90. rocznica premiery filmu "Metropolis"
0

90. rocznica premiery filmu "Metropolis"


10 stycznia 1927 r. w Berlinie miała miejsce uroczysta premiera Metropolis . Film w reżyserii Fritza Langa już od niemal stulecia stanowi inspirację dla pokoleń twórców. Dzieło wywołało u krytyków mieszane uczucia i odniosło finansową klęskę, jednak na zawsze zmieniło sposób patrzenia na kino. Metropolis inspirowali się twórcy m.in.: Star Wars , Matrix , Blade Runner , Dr Strangelove , Sky Kapitan . Dokładnie 90 lat po premierze 10 stycznia 2017 r. w studiu S1 Polskiego Radia trójka artystów: Władysław Komendarek, Agnieszka Makówka i Igor Gwadera będzie improwizować do ponadczasowego obrazu.

90. rocznica premiery filmu "Metropolis"


Klasyczny już dziś film jest wpisany na listę UNESCO Pamięć Świata , która zawiera m.in. dzieła audiowizualne o znaczeniu historycznym i cywilizacyjnym. Metropolis zostało docenione również przez Kościół Katolicki. Mimo wątków ezoterycznych i okultystycznych, Watykan wpisał go na listę czterdziestu pięciu szczególnie ważnych filmów ze względu na jego wyjątkowe walory artystyczne. "Metropolis" uważane jest za szczytowe osiągnięcie niemieckiego ekspresjonizmu. Żaden film przed dziełem F. Langa nie był zrealizowany z porównywalnym rozmachem. Była to zarazem pierwsza poważna produkcja fantastyczno-naukowa, która na stałe wyznaczyła standardy gatunku.

90. rocznica premiery filmu "Metropolis"


Film, opowiadający uniwersalną na wielu poziomach historię, sam zasługuje na dokument przygodowo-historyczno-kryminalny. Przekroczony budżet, zaginiona znaczna część filmu, odnaleziona po kilkudziesięciu latach część klisz w Ameryce Południowej i efekty specjalne, które do dziś budzą podziw filmowców i widzów.

Przesłanie filmu Fritza Langa pozostaje aktualne współcześnie: Pomiędzy rozumem a rękami musi być serce. Mamy nadzieję, że sercem podczas niezwykłego seansu będzie muzyka tworzona przez wybitnych artystów.

https://www.youtube.com/watch?v=NvbI2OYGV2g

Koncert, którego współorganizatorem jest Agencja Muzyczna Polskiego Radia, jest wydarzeniem towarzyszącym Międzynarodowemu Festiwalowi Producentów Muzycznych Soundedit.

90. rocznica premiery filmu "Metropolis"


- Festiwal Soundedit to znana i ceniona impreza muzyczna, niepozbawiona również walorów edukacyjnych. Projekt Metropolis od początku zwrócił moją uwagę ze względu na unikatowość propozycji muzycznej, jaką prezentują artyści. Nieme kino, instrumentarium elektroniczne, hard rockowa gitara i operowy śpiew Jak to wszystko się ze sobą łączy, jak będą współgrać tak różne, artystyczne światy Tego dowiemy się już 10 stycznia ze studia Polskiego Radia, a wspomnienie tego niezwykłego wieczoru zachowamy na przygotowywanym albumie mówi Piotr Iwicki, dyrektor Agencji Muzycznej Polskiego Radia.

https://www.youtube.com/watch?v=ZehUwTaIFHs&feature=youtu.be

Projekt Metropolis swoją warszawską odsłonę będzie miał 10 stycznia 2017 r. (wtorek), o godz. 19:00. Występ odbędzie się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego (ul. Modzelewskiego 59). Bilety w cenie 60 zł można kupić na stronie: sklep.polskieradio.pl oraz w kasie studia godzinę przed koncertem.

Występ Władysława Komendarka, Agnieszki Makówki oraz Igora Gwadery będzie rejestrowany na potrzeby albumu CD. Wydawcą będzie Polskie Radio. Płyta ukaże się już wiosną 2017 r. Do wydawnictwa zostanie dołączona płyta DVD z niespodziankami. Natomiast sam występ i projekcję filmu Metropolis (reż. F. Lang, 1927 r.) poprzedzi krótki film dokumentalny Władysław Komendarek W Kosmosie zawsze jest dobrze .

Fotoreportaż z koncertu w Teatrze Wielkim w Łodzi

https://www.flickr.com/photos/135773502@N02/sets/72157665763705570

Po premierze Projektu Metropolis prestiżowe, brytyjskie pismo Sound On Sound określiło występ trójki artystów jako: unikalny, wyjątkowy i niezapomniany . Artyści pieczołowicie przygotowują każdy występ, tak by zgodnie z obietnicą każdy był inny.

90. rocznica premiery filmu "Metropolis"


Styczniowy koncert w Warszawie to nie ostatnia możliwość uczestnictwa w tym niecodziennym taperowaniu do niemego filmu. 28 stycznia muzycy wystąpią w Drawsku Pomorskim, 29 stycznia w Goleniowie, a 30 stycznia w Szczecinie. Występ odbędzie się w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie (ul. Małopolska 48). Bilety w cenie 60 zł można kupić na portalach: bilety24.pl, ticketpro.pl, bilety.fm oraz w salonach Empik, Media Markt i Saturn.

I Am The Sound! jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na Soundedit, zapraszamy na koncerty Projektu Metropolis .

90. rocznica premiery filmu "Metropolis"


źródło: Soundedit '16
Autor: admin Dodano: 29-12-2016, 18:52 Wyświetleń: 398
Niezapomniane serialowe hity w PLAYTIDAL! Muzyka z kultowych seriali.
0

Niezapomniane serialowe hity w PLAYTIDAL! Muzyka z kultowych seriali.


Oglądanie seriali to przyjemność, której oddaje się niemal każdy. Czym jednak byłyby nasze ulubione produkcje bez czołówek i efektownych ścieżek dźwiękowych Play przygotował dwie unikatowe playlisty dla miłośników seriali. Sprawdź, czy #PlayTIDAL z muzyką z kultowych seriali i Hity z polskich seriali #PlayTIDAL przypomną Ci o Twoich ulubionych produkcjach. W ostatnich latach nastąpił istny wysyp świetnych seriali, które przyciągają nie tylko oryginalną fabułą, ale też wspaniałą muzyką. Zdarza się, że ścieżka dźwiękowa pisana jest specjalnie dla danej produkcji, jak np. w House of Cards , czy w The Walking Dead lub zawiera zbiór precyzyjnie dobranych, istniejących już kompozycji.

Muzyka jest ściśle związana z serialami, a nawet przenika do ich akcji, jak np. w Breaking Bad gdy w jednej ze scen Bryan Carston nuci sobie balladę El Paso . Każdy użytkownik Play otrzymuje na dwa lata darmowy dostęp do ponad 40 milionów utworów zgromadzonych w serwisie Tidal. Ta bogata biblioteka muzyczna obfituje także w przeboje znane z naszych ulubionych seriali. Często słysząc już pierwsze dźwięki czołówki wiemy, z którego serialu pochodzi utwór. Któż z nas słysząc I ll be there for you nie wyobraża sobie pomarańczowej kanapy, a na niej zasiadającej grupy szóstki przyjaciół z Nowego Yorku Dźwięki energetycznego utworu Kids MGTM zapewne przywodzą Ci na myśl zimową scenerię i bohaterów Plotkary grających w rugby w ogrodzie dziadka Nate a Intro z Sexu w wielkim mieście powoduje, że widzisz Carrie Bradshaw śpieszącą ulicami Nowego Yorku w kultowej spódniczce tutu Lubisz oglądać seriale i masz słabość do piosenek pojawiających się w Twoich ulubionych produkcjach #PLAYTIDAL przygotował coś specjalnie dla Ciebie.

#PlayTIDAL z muzyką z kultowych seriali jest wypełniona motywami muzycznymi, które pojawiły się w zagranicznych serialach. Playlista zawiera utwory legendarnych artystów takich jak Leonard Cohen, The Who, Massive Attack, a także nowych zespołów Florence & the Machine, Placebo czy The Kooks. Nie zabraknie piosenek ze znanych na całym świecie: Californication , Glee , Pamiętników Wampirów . Usłyszymy również muzykę z czołówek Sexu w wielkim mieście i House of Cards . Hity z polskich seriali #PlayTIDAL to z kolei zbiór utworów znanych z rodzimych produkcji. Playlista łączy muzykę z serialowych hitów ostatnich lat takich jak Rodzinka.pl , Prawo Agaty , Julia z piosenkami, które pojawiły się w kultowych produkcjach Czterdziestolatek , Polskie drogi . Znajduje się tam także klasyk polskiej muzyki rozrywkowej: Chodź, pomaluj mój świat w wersji nagranej na potrzebę serialu Magda M. .

Playlistę złożoną z Twoich ulubionych serialowych utworów możesz stworzyć samodzielnie, korzystając z biblioteki ponad 40 milionów piosenek w TIDAL. Warto podkreślić, że z tego serwisu streamingowego skorzystało już ponad milion użytkowników promocji Nielimitowana muzyka za darmo w Play. Obowiązuje ona do końca roku. To ostatnia okazja, by sprawić sobie noworoczny prezent w postaci dwuletniego, darmowego dostępu do Tidala.

źródło: Magdalena R.
Autor: admin Dodano: 29-12-2016, 18:47 Wyświetleń: 294
Sylwester z Andrzejem Dudą?
0

Sylwester z Andrzejem Dudą?


Czy w tym roku Sylwester na Krakowskich przedmieściach w Warszawie się odbędzie?
Też macie nadzieję na kolejny projekt X? jak widzimy na fp chęć udziału zgłosiło aż 210tys ludzi, całkiem sporo :)

memy internautów.
Sylwester z Andrzejem Dudą?

Sylwester z Andrzejem Dudą?

Sylwester z Andrzejem Dudą?

Sylwester z Andrzejem Dudą?


Wpadamy i my wpadnijcie i Wy.

źródło: https://www.facebook.com/events/361858227491409
Autor: admin Dodano: 24-12-2016, 11:48 Wyświetleń: 1080
Wesołych świąt życzy klubowa! Najlepsze centrum w Polsce.
0

Wesołych świąt życzy klubowa! Najlepsze centrum w Polsce.


Z okazji świąt Bożego Narodzenia klubowa życzy stołów pięknie ozdobionych.
Niech się spełnią twe marzenia w dzień Bożego Narodzenia.
Bez zbędnego pier****a, prezentów dwa tuziny, niech zazdroszczą Ci z rodziny.
Żadnych sporów, żadnych kłótni i niech nikt nie będzie smutny.
I wszystkiego co Ci trzeba, no i może gwiazdkę z nieba.
Życzymy wesołych świąt!


~grafika: freepik.com
Autor: admin Dodano: 23-12-2016, 11:54 Wyświetleń: 357
Duet rodzinny! Effect i Boyfreind w piosence pt. Bananowe skóry.
0

Duet rodzinny! Effect i Boyfreind w piosence pt. Bananowe skóry.


Posłuchajcie i ocencie jak rodzinny duet potrafi rozkręcić!
Rytmiczna i skoczna piosenka pt. Bananowe skóry już po świętach w każdym dobrym klubie!

Do posłuchania: Effect posłuchaj bananowe skóry

źródło: youtube.com
Autor: admin Dodano: 22-12-2016, 22:15 Wyświetleń: 347
Zespół Niespotykani o włos od tragedii w Hiszpani.
0

Zespół Niespotykani o włos od tragedii w Hiszpani.


Tylko u nas informacja z pierwszej ręki!

O włos od tragedii, pisze gazeta EL PAI w dniu 17.12.2017 " doszła do nas straszna informacja ".
Polska rodzina która wyjechała na święta do Madrytu, Matka córka i Ojciec została napadnięta przez grupę uchodzców skradziono im auto i wszystkie pieniądze. Udało się obezwładnić dwóch bandytów lecz bez skutecznie ponieważ było ich w sumie sześć osób.
Lecz po szybkiej interwencji Policji udało się namierzyć auto jak osoby które brały w tym udział. Jak się okazało rodzina która została napadnięta, to wokalistka i klawiszowiec z zespołu Niespotykani grającą muzykę Disco i Dance. Jak się dowiedzieliśmy rodzinie nic się nie stało i kontynuują swoje Święta w Hiszpani.

Jak widać świąteczny zapał mógł doprowadzić do wielkiego nieszczęścia.
Autor: admin Dodano: 19-12-2016, 19:02 Wyświetleń: 667
Otrzęsiny Śląska 2016 - Spiż Katowice- (Piękni i Młodzi, Power Play, Markus P)
0

Otrzęsiny Śląska 2016 - Spiż Katowice- (Piękni i Młodzi, Power Play, Markus P)


Tak bawią się Katowice! Tak bawi się spiż!
SPIŻ KATOWICE NOCĄ ZAPRASZAJĄ!
źródło: https://www.youtube.com/channel/UCpgQYVdvDyb-yWc0OyyDNWQ

Autor: admin Dodano: 19-12-2016, 17:06 Wyświetleń: 364
Pezet - Nie usłyszysz łez ( Już wkrótce )
0

Pezet - Nie usłyszysz łez ( Już wkrótce )


Po 3-letniej przerwie w karierze, Pezet, w ramach współpracy z marką Play, powraca na scenę muzyczną z nowym utworem. Teledysk do piosenki właśnie powstaje, a jego premiera odbędzie się w serwisie streamingowym TIDAL, z którego wersji premium klienci operatora mogą korzystać
przez dwa lata za darmo. Teledysk do utworu ?Nie zobaczysz łez? został podzielony na kilkanaście niezależnych impresji, które opowiadają o życiowych tragediach różnych osób, o silnych emocjach, jakie im wtedy towarzyszą i o sposobach radzenia sobie z takimi sytuacjami.

Pezet - Nie usłyszysz łez ( Już wkrótce )


Co ważne, utwór i klip są także zapowiedzią nowej płyty artysty, nad którą właśnie pracuje. ? Takie powroty z pewnością są fajne ? pracuję z super ludźmi wokół siebie, mam wspaniałych fanów, to wszystko znowu jest tu i teraz. Zacząłem niedawno ponownie koncertować, to są przeżycia i emocje, których nie da się zastąpić niczym innym. Nie wiem skąd to się bierze i nie wiem, czym ja sobie na to zasłużyłem, ale byłbym bardzo niewdzięczny, gdybym tego nie dostrzegał. To wszystko daje mi niesamowitą energię i też cieszę się, kiedy przychodzi na plan ktoś, kto naprawdę docenia moją pracę, możemy się poznać i przybić piątkę ? opowiada Pezet. Muzyka jest ważnym obszarem w komunikacji Play, między innymi ze względu na
Pezet - Nie usłyszysz łez ( Już wkrótce )


współpracę z serwisem TIDAL, z którego nasi klienci mogą korzystać przez dwa lata za darmo. Wspólna akcja z Pezetem pozwoliła nam dotrzeć do nowej grupy docelowej: młodych ludzi słuchających hip-hopu. Dzięki tej współpracy Play w naturalny sposób zaistniał w ich świecie, dostarczając rozrywki, ale i wartościowego contentu. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć ten projekt i zaangażować się w produkcję teledysku polskiego rapera, którego powrót na scenę był wyczekiwany od dawna ? mówi Bartek Dobrzyński, szef marketingu i członek zarządu Play.

Sobotę, niedzielę i poniedziałek ekipa spędziła na planie, w różnych lokalizacjach w Warszawie i Łodzi. W teledysku wzięło udział trzech fanów artysty, którzy wygrali role w ramach konkursu, zorganizowanego razem z Play i TIDAL. Kiedy zauważyłam ten konkurs, od razu postanowiłam wziąć w nim udział, ponieważ wiedziałam, że szansa zagrania w teledysku Pezeta raczej się nie powtórzy, a z pewnością jest to świetna przygoda ?Łucja Siwek, jedna ze zwyciężczyń konkursu. Dzięki wspólnym nagraniom, miałam okazję z nim porozmawiać i ? co fajne ? nie jak z gwiazdą, a jak z kolegą. Rozmowa była luźna, bez żadnych barier i dystansu, co było dla mnie bardzo pozytywnym zaskoczeniem. Uważnie nas słuchał, pytał, widać było duże zainteresowanie z jego strony. Cieszę się że, dzięki tej akcji, miałam szansę poznania Pezeta chociaż w minimalnym stopniu. Na pewno będę to pozytywnie wspominać ?Kinga Warzycha. Za pomysł, kreację i realizację działań odpowiada agencja Artegence. Reżyserią wideoklipu zajął się Łukasz Zabłocki. W projekcie współpracuje on z operatorem Michałem Dąbalem, którego realizacje mieliśmy okazję oglądać przy wielu niestandardowych kolaboracjach marek z artystami. Teledysk powstaje przy współpracy z domem produkcyjnym Propeller

Pezet - Nie usłyszysz łez ( Już wkrótce )

Pezet - Nie usłyszysz łez ( Już wkrótce )

Pezet - Nie usłyszysz łez ( Już wkrótce )

Pezet - Nie usłyszysz łez ( Już wkrótce )

Pezet - Nie usłyszysz łez ( Już wkrótce )

Pezet - Nie usłyszysz łez ( Już wkrótce )

Pezet - Nie usłyszysz łez ( Już wkrótce )


Materiał: Urszula Zajko
Autor: admin Dodano: 4-11-2016, 21:27 Wyświetleń: 419
Klubowa wyjeżdża z propozycją dla DJ! Ty wrzuczasz my promujemy!
0

Klubowa wyjeżdża z propozycją dla DJ! Ty wrzuczasz my promujemy!


Każdy utwór, który zdobędzie 20 lajków zostanie opublikowany na fb i twitter.
A do tego zostanie również udostępniony post na stronie głównej!

Zachęcamy gorąco do umieszczania swoich produkcji a następnie dzielenia się udostępnioną mp3 ze znajomymi, to zwiększa Twoje szanse!

Pozdrawiamy,
Autor: admin Dodano: 2-11-2016, 12:36 Wyświetleń: 222
Dejw się rozpędza i kolejna nowość pt. " Nietypowa " - Disco Polo Hity + TEKSTY PIOSENKI!
0

Dejw się rozpędza i kolejna nowość pt. " Nietypowa " - Disco Polo Hity + TEKSTY PIOSENKI!

Dejw tak się rozkręcił, że wypuszcza kolejną nowość DISCO POLO!
Nietypowa to piosenka, która opowiada o poznaniu nietypowej dziewczyny - chyba każdy z nas tak ma:))))

DOWNLOAD Dejw - Nietypowa [ PREMIERA ]

Tekst piosenki:

Ref: Jesteś tak nietypowa
Najbardziej zjawiskowa
To dzięki Tobie pokochałem każdy dzień
Chodź ze mną dziś dziewczyno
Kupimy tanie wino
Wyznam Ci, że najbardziej kocham Cię

Kocham Cię?
Kocham Cię?

1. Nie mogę zebrać myśli, totalnie zwariowałem
Byłaś tu przez minutę a ja się zakochałem
To chyba nienormalne, ale jest Ciebie warte
Już dziś postanowiłem, stawiam na jedną kartę

Ref: Jesteś tak nietypowa
Najbardziej zjawiskowa
To dzięki Tobie pokochałem każdy dzień
Chodź ze mną dziś dziewczyno
Kupimy tanie wino
Wyznam Ci, że najbardziej kocham Cię

Kocham Cię?
Kocham Cię?

2. Nie wiem jak to zrobiłaś, skąd tu się pojawiłaś
Wiem jedno, że już tylko Ciebie chcę
Kocham Cię tak po prostu, chcę żebyś była blisko
Za jeden wieczór z Tobą oddałbym chyba wszystko

Ref: Jesteś tak nietypowa
Najbardziej zjawiskowa
To dzięki Tobie pokochałem każdy dzień
Chodź ze mną dziś dziewczyno
Kupimy tanie wino
Wyznam Ci, że najbardziej kocham Cię

Kocham Cię?
Kocham Cię?

Ref: Jesteś tak nietypowa
Najbardziej zjawiskowa
To dzięki Tobie pokochałem każdy dzień
Chodź ze mną dziś dziewczyno
Kupimy tanie wino
Wyznam Ci, że najbardziej kocham Cię / x2

Kocham Cię?
Kocham Cię?
Kocham Cię?
Kocham Cię?
Autor: admin Dodano: 29-10-2016, 19:01 Wyświetleń: 407
Administracja serwisu nie ponosi żadnej odpowiedzialnoœści za treœści zamieszczane przez użytkowników. Jeżeli zauważyłeœś jakąkolwiek treśœć, która jest niezgodna z polskim prawem proszę raportować. DMCA Policy (abuse) / contact: klubowamuzyka.eu@gmail.com / Regulamin